Oto i ja!

Klarnet jest, był i będzie moją pasją! Co mnie fascynuje w klarnecie? Wszystko! Począwszy od wyglądu, materiałów, z jakich jest zbudowany, aż do możliwości technicznych, różnorodności barwy i efektów brzmieniowych.

Zawsze jednak najbardziej fascynował mnie mechanizm działania klarnetu: z czego wykonany jest korpus, a z czego klapy i poduszki,  no i na co mają one wpływ – czy tylko zakrywają otwory czy mają jeszcze inne zadanie…

Z tych zainteresowań zrodziło się pragnienie, by naprawiać klarnety.

W roku 2009 po ukończeniu Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie klarnetu prof. Pawła Drobnika, z sukcesem zdałam egzaminy do szkoły w Newark upon Trent w Wielkiej Brytanii. Tam, pod okiem Andrew Wheeldona, mogłam poznać wszystkie niezwykłe maszyny i narzędzia do naprawy instrumentów, a w warsztacie Garyego Quettentona w Lincoln – zdobyć potrzebne doświadczenie. Później poszerzałam swoja wiedzę i umiejętności w pracowni Eddiego Ashtona i Johna Clarka w Manchesterze oraz w u Keitha Aldersona w Doncaster.

Po powrocie do kraju w roku 2015 otworzyłam własną pracownię.

Nie zrezygnowałam jednak z dalszego samorozwoju. W roku 2015 zostałam zaproszona do Helsinek (Finlandia) do warsztatu mojego mentora Timo Rantanena  www.soitinkorjaamo.fi, u którego zdobyłam największe doświadczenie i ogromną wiedzę, a po trzech latach współpracy –  otrzymałam certyfikat (zob. galeria). Z Timo Rantanenem współpracuję do dziś. W Finlandii odwiedziłam ponadto warsztat „Ro-Hi” w Lahti, prowadzony przez Mikko Rousku i Timo Hiipakka www.rohi.fi oraz poznałam Penttiego Heinonena (najważniejszy autorytet i mistrz Tima Rantanena),  który wciąż chętnie udziela mi swoich niezwykle cennych wskazówek. Od 2017 roku jako serwisantka współpracuję również z siecią sklepów muzycznych w Finlandii „Soitin Laine” www.soitinlaine.fi

W lipcu 2017 roku zostałam zaproszona przez Jochena Seggelke na indywidualne warsztaty do firmy „Schwenk und Seggelke” w Bambergu (Niemcy), po ukończeniu których otrzymałam certyfikat  autoryzowanego serwisanta firmy (zob. galeria).

Naprawianie klarnetów nie jest moim jedynym zajęciem. Jestem pierwszą klarnecistką w orkiestrze www.sinfoniettapolonia.pl oraz członkiem zespołu Terssi. Nauczam klarnetu w POSM I st. nr 1 im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W latach od 2013-2015 prowadziłam wykłady z budowy i konserwacji instrumentów dętych drewnianych w Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Zapoznaj się z moją ofertą serwisową.
Pracownia znajduje się pod Poznaniem, Współpracuję również z klientami z całego kraju i zagranicy. Istnieje również możliwość dojazdu do klienta lub placówki w celu oszacowania zakresu napraw.